Auksinis Centro plaukikų pasirodymas Lietuvos jaunučių čempionate

Birželio 14-15 dienomis Alytuje įvyko pirmas iš Asociacijos LTU Aquatics birželio mėnesį organizuojamų plaukimo čempionatų – Lietuvos jaunučių plaukimo čempionatas. Į Dzūkijos sostinę iš visos Lietuvos sugūžėjo daugiau nei 230 14 m. amžiaus ir jaunesnių plaukikų. Savo ruožtu Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras išlydėjo 24 atletų komandą, kuri savo pasirodymu išties nepaliko abejingų.

Centro plaukikai per 2 dienas trukusį jaunučių čempionatą susižėrė net 10 medalių – 6 aukso ir po 2 sidabro bei bronzos. Dėl didelio laimėtų aukso medalių skaičiaus, „Gintaro“ sporto centras pakilo net į antrą vietą pagal laimėtų medalių skaičių bendroje statistikoje.

Didžiausiu pasiekimu jaunučių čempionate gali pasigirti Dianos Sadauskienės auklėtinė Stela Andronatij, kuri ne tik parodė geriausią laiką 100 m plaukimo krūtine rungtyje (1:15.53), atplaukė antra 200 m plaukime krūtine (2:50.37), bet ir užėmė trečią vietą bendroje čempionato merginų įskaitoje.

Prie bendro medalių kraičio po du medalius pridėjo ir vaikinų trejetukas: Aldas Montvilas (tr. D. Sadauskienė), Rostislavas Sipavičius (tr. J. Bogužienė) ir Balys Balčiūnas (tr. D. Sadauskienė).

Aldas Montvilas buvo nepralenkiamas 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje ir finišavo pirmas (25.64), o 100 m plaukime laisvu stiliumi iškovojo antrąją vietą (57.31).

Rostislavas Sipavičius taipogi pasidabino aukso medaliu 100 m plaukimo nugara rungtyje (1:03.66), o 200 m plaukime nugara finišavo trečias (2:22.35).

Balys Balčiūnas skriejo 200 m plaukimo peteliške rungtyje ir atplaukė pirmas (2:26.17), o bronza atiteko už trečią geriausią rezultatą 100 m plaukime peteliške.

Vaikinai buvo nesustabdomi ir komandinėse estafetėse. Estafetėje 4 x 100 m laisvu stiliumi Aldas Montvilas, Balys Balčiūnas, Nikita Niko Ignatenko (tr. M. Doviakovskij) bei Nerius Kairys (tr. N. Jurčiuk) net trimis sekundėmis už nugaros paliko oponentus ir atplaukė pirmieji (3:57.73). Estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu plaukimu Rostislavas Sipavičius, Nerius Kairys, Justas Kazakevičius (tr. D. Sadauskienė) ir Aldas Montvilas buvo nepavejami ir iškovojo auksą (4:22.64), o antrosios vietos komandą aplenkė daugiau nei trimis sekundėmis.

Didžiuojamės Centro plaukikais, kurie rodo didžiulį progresą ir yra pavyzdys mažiesiems plaukikams.

Dėkojame komandos vadovei Dianai Sadauskienei, treneriams Nataljai Jurčiuk, Jandrai Bogužienei, Mečislav Doviakovskij, Jadvygai Kiškytei, Nataljai Gurkovai bei Viliui Srėbaliui už puikiai paruoštus jaunuosius plaukikus.