2022-2023 m.m. Klaipėdos miesto antrųjų klasių mokinių mokymo plaukti programos įgyvendinimo ataskaita

 Dėl 2022-2023 m.m. Klaipėdos miesto antrųjų klasių mokinių mokymo plaukti programos įgyvendinimo

    Įgyvendinant Klaipėdos miesto vaikų mokymo plaukti Kūno kultūros ir sporto plėtros programos priemonę nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio Klaipėdos “Gintaro” sporto centre vykdomas antrųjų klasių mokinių apmokymas plaukti. Mokymu plaukti siekiama padėti vaikams išsiugdyti gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius.

  2022 m. rugsėjo 2 dienos plaukimo užsiėmimus pradėjo lankyti 2041 Klaipėdos miesto bendro ugdymo įstaigų antrokas. Nuo 2023 m. sausio mėn. 20 dienos programoje pradėjo dalyvauti 39 antrokai iš Ukrainos. Iš viso 2022-2023 mokslo metais Klaipėdos mieste mokėsi plaukti 2070 antrųjų klasių mokinių. Apmokymas plaukti buvo vykdomas Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro baseine ir Klaipėdos baseine.

 Kiekvienam antros klasės mokiniui sudaryta galimybė mokytis plaukti po 32 akademines valandas 1 kartą savaitėje kūno kultūros pamokų metu. Užsiėmimus vykdė kvalifikuoti treneriai, kurie ne tik mokė plaukti, suteikė žinių apie saugų elgesį vandenyje bei prie vandens telkinių, bet ir mokė įvairių pratimų, žaidimų vandenyje, saugių šuoliukų į vandenį. Plaukimo užsiėmimų metu įgytų plaukimo įgūdžių patikrinimas buvo vykdomas kontroliniu testu, t.y. 50 m plaukimas. Visiems dalyviams įteikti pažymėjimai ir marškinėliai.

          46 mokiniai buvo pakviesti tęsti treniruotes „Gintaro“ sporto centre.

          Mokinių mokėjimo plaukti pasiekimų įvertinimas:

Įvertinimo lygisPavadinimasAprašymas
Pirmas 
aukštesnysis
Gebėjimas nuplaukti 50 metrų pasirinktu būdu (stiliumi) be pagalbinių priemonių
Antras
pagrindinis
Gebėjimas nuplaukti 50 metrų pasirinktu būdu (stiliumi) su viena pagalbine priemone
Trečias
patenkinamas
Gebėjimas nuplaukti 50 metrų pasirinktu būdu (stiliumi) su dviem ir daugiau pagalbinių priemonių. Gebėjimas laikytis ant vandens su pagalbinėmis priemonėmis

                     Testavimo rezultatai: 

                   I lygiu - 1240 mokinių                   

                   II lygiu - 417 mokinių                   

                   III lygiu - 413 mokinių     

       Užsiėmimų metu taip pat buvo siekiama skatinti mokinių fizinį aktyvumą, populiarinti plaukimą, o treneriai turėjo puikią galimybę pastebėti gabius plaukimui vaikus. Programos dėka miesto mokiniams sudaryta galimybė nemokamai mokytis plaukti, sportuoti įvairių sportinių gabumų vaikams, nesiekiant meistriškumo, vaikai mokomi turiningai leisti laisvalaikį.

      Projektą finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė, koordinavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. 850 mokinių 18 užsiėmimų finansavo Lietuvos plaukimo federacija.